SIRELI TALU

Sireli talu asub Harjumaal Kose-Risti lähedal endise Harmi mõisa maadel Harmi külas. 
Ametliku taluna tegutseme aastast 1989, peremeheks Tiit Kaivo, perenaiseks Lenne Kaivo ja pealekauba neli last ning lapselapsed.
Sireli talus tegeletakse lammaste tõuaretuse ja aiandusega. Seitsmel aastal on Sireli talu karjast valitud Eesti kauneim tumedapealine utt ning peremees
tunnistatud parimaks tõuaretajaks.
Sireli talu lammaste tõuomaduste parandamiseks kasutame suffolki ja saksa tumedapealise tõu jäärasid. Karjas on ka puhtatõulised suffolki uted.
Lisaks lammastele kasvatatakse Sireli talus veel šoti lambakoeri ehk borderkollisid, kes on asendamatud abilised lambakarjades, aga samamoodi sobivad lemmikloomadeks aktiivsetele lastega peredele. Border-kollit on võimalik ka endale Sireli talust soetada ja anname ka nõu hea lambakoera kasvatamiseks. Igal aastal leiab endale uue kodu umbes 8 Sireli talus sündinud kutsikat. Kuna alati on huvilisi rohkem ja keegi peab jääma järgmist pesakonda ootama, siis tasub hoida uudistel silm peal.
Kuna lambakasvatuse kõrvalsaadusena tekib palju väärtuslikku toormaterjali villa ja nahkade näol, siis on perepoeg Nils-Naatan oma perega võtnud enda peale selle materjali väärindamise parimal võimalikul moel. Tulemusena sünnivad ülimõnusad lambavillast tekid-padjad-madratsid ja lambanahst tooted kuni kasukateni välja. Loe edasi töökoja peatükist.